محصولات
نوشته های اخیر
تماس با ما
شبکه های اجتماعی
خرید مبل راحتی

مبلمان استیل بخريم یا مبل راحتی؟

  |   مبلمان راحتی مدرن   |   بدون دیدگاه

در حالت کلی مبلمان به سه گروه مبل استیل، مبل راحتی و مبل كلاسيك طبقه بندی می شوند که هر کدام از آن ها باید با توجه به فضا و چیدمان خانه خریداری شود.
البته ممکن است به محض شنیدن نام مبلمان استیل ، به این فکر کنید که مبل استیل از فلز و استیل ساخته شده است. در حالی که این گونه نیست و اين نامگذاري بيشتر به دليل زيبايي و شكل خاص اين نوع مبلها هست.
خرید مبل راحتی بيشتر يك خريد ساده به نظر ميرسد، اما قبل از خرید مبل راحتی باید مواردی را در نظر بگیریم تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید در این مقاله قصد داریم که شما را با این موارد مهم آشنا کنیم و در انتخاب جدیدترین مبلمان راحتی شما را کمک کنیم.

 

 

موقع خرید مبل راحتی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

 

 

توصیه می شود که هنگام خرید مبل راحتی توجه كنيد که مبل راحتی مورد نظر تان تمام پارچه باشد، پایه و پشتی نسبتا کوتاه و دسته های پهنی نسبت به مبل های استیل داشته باشد. مبل استیل هم به دلیل رسمی بودنشان ترکیبی از پارچه و چوب هستند قسمت پشتی این نوع مبل ها کمی صاف و بلند هستند و به دلیل پایه های بلندی که دارد نشست و برخاست را برای مهمان راحت می کند.

 

 

خرید مبل راحتی

خرید مبل راحتی

موقع خرید مبل استیل و کلاسیک باید به چه نکاتی توجه داشت؟

 

مبلمان راحتی مدرن جهت استفاده ی شخصی و راحت بودن خودتان مناسب تر است اما لازم به ذکر است که اگر فضای منزل شما این اجازه را به شما می دهد که امکان استفاده از دو دست مبلمان را دارید توصیه می شود که یک دست آن را استیل برای استفاده ی مهمانان و يك دست مبل دیگر را راحتی برای استفاده ی شخصی خودتان انتخاب کنید تا احساس راحتی داشته باشید.

 

همان طور که می دانید مبلمان استیل معروف به مبلمان سلطنتی هستند و به همین خاطر در هنگام ساخت این نوع مبل ها به تشریفاتی بودن آن اهمیت داده ميشود و هم چنین زرق و برق بیشتری دارند. همچنين معمولا از تشك دوبل براي اين نوع مبلها استفاده ميشود.
اخیراً از پارچه های نانو بيشتر برای ساخت برای روکش مبل های استیل استفاده ميشود و اين روكشها معمولا ضد لك و ضد آب هستند.
مبل کلاسیک تلفیقی از راحتی و زیبایی است و طراحی دسته‌ها و تاج این گونه مبل‌ها، عموماً از چوب‌‌های خاص با طرح‌های ظریف بهره گرفته می‌شود. البته کیفیت مبل كلاسيك در مقایسه با مبل‌های راحتی معمول بالاتر بوده و در نتیجه قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبل‌هاي راحتی بالاتر است. معمولا در مبل هاي راحتی برای ایجاد حس آرامش بیشتر برای مصرف کننده از کوسن‌های بیشتری استفاده ميشود.
در هر دوی مبلمان استيل و كلاسيك، منبت کاری های وجود دارد ولی منبت کاری ها و طرح هایی که روی مبل کلاسیک وجود دارد خیلی ساده تر از مبل استیل است. در مبل های استیل کنده کاری هاي روي چوب و طرح ها خیلی ظریف تر و پیچیده تر از مبل کلاسیک است و بيشتر با رنگ طلایی یا ورق طلا سفارش داده می شوند .
مبل استیل گزینه ی مناسبی برای چیدمان های سلطنتی و کلاسیک می باشد اما مبلمان مدرن راحتی به دلیل اینکه بیشتر به شکل ساده و مدرن طراحی شده است و در تولید مبل راحتی مدرن از ایده های جدید استفاده شده است مناسب چیدمان هایی هستند که امروزی و مدرن می باشد.

 

 

همچنین می تونید مقاله مربوط به مبلمان کلاسیک رو در این آدرس مطالعه کنید

 

 

معمولا بهتر است در خانه هاي كوچك و يا با سقف كوتاه، از مبل راحتي استفاده شود، چون معمولا فضاي كمتري نسبت به مبل كلاسيك گرفته ميشود و بيشتر به منازل با مساحت كمتر تناسب دارد، مگر اينكه در صورت وجود فضا، از دو دست مبل راحتي و كلاسيك يا راحتي و استيل استفاده شود.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه