محصولات
نوشته های اخیر
تماس با ما
شبکه های اجتماعی

بهترین نوع پارچه مبل در هنگام خرید مبل راحتی

  |   دسته بندی نشده   |   بدون دیدگاه

یکی از مهم ترین موارد مهمی که هنگام خرید مبل راحتی باید به آن توجه ویژه ای کنیم جنس پارچه مبل است که باید دقت کنیم که چه نوع جنسی دارد چون که دوام و عمر بالا مبل بستگی به جنس پارچه اش دارد.

 

زمان خرید مبل راحتی اگر جنس پارچه خوب نباشد کارایی، جلوه و زیبایی اش را به زودی از دست می دهد به همین دلیل باید دوباره هزینه کنید. در بازار پارچه های زیادی تولید و عرضه می شوند مانند: مازراتی، ملما، مایا، چرم، نانو میکرو، مخمل، شانل و … که هرکدام از آن ها بافت های متفاوتی دارند. برخی از آن ها بافت سفت و محکمی دارند و بعضی از آن ها بافت شل و سبک. به هر میزان که پارچه ی مبل بافت مستحکمی داشته باشد شست و شو و نظافت آن راحت است و با جارو برقی تمیز می شود چون که بافت های محکم نفوذ ناپذیر هستند هم چنین  جلوه ی خود را خیلی دیر از دست می دهند.

 

اغلب پارچه های مبلی که با کیفیت هستند از بافت محکمی برخوردار هستند برای اینکه زمان خرید مبل راحتی متوجه میزان تراکم پارچه مبلی شوید باید آن را جلوی نور بگیرید تا متوجه میزان تراکم آن شوید. پارچه مبلی مناسب وزن سنگینی دارند و توصیه می شود که هنگام انتخاب پارچه برای خرید مبل راحتی باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر مبل مورد نظر در سالن پر رفت و آمدی است باید پارچه ای را انتخاب کنید که پر تراکم و محکم باشد.

 

 

 

انواع پارچه مبل راحتی

 پارچه کتان:

این نوع پارچه ها به دلیل بافت شل شان به صورت ظریف روی مبل قرار می گیرند هم چنین به خاطر مستحکم نبودن بافت شان نیاز به مراقبت های زیادی دارد و برای کسانی که حیوان خانگی دارند انتخاب این نوع جنس پارچه برای خرید مبل راحتی توصیه نمی شود.

 

 

انواع پارچه در خريد مبل راحتي و كلاسيك

انواع پارچه در خريد مبل راحتي و كلاسيك

 

 

پارچه مخمل:

پارچه های مخمل مناسب مبلمان استیل هستند و موجب می شود که زیبایی و جلوه ی مبلمان دو چندان شود، این نوع جنس پارچه مبلی به خاطر  اینکه به صورت افقی بافته نمی شود بافت محکمی دارد از مهم ترین مزایای این پارچه این است که هنگامی که آن را لمس می کنید لطیف بودن پارچه را به خوبی لمس می کنید البته لازم به ذکر است که به دلیل محکم بودن بافت پارچه از دوام بالایی برخوردار است هم چنین می توانید به راحتی آن را تمیز کنید.

 

 

 پارچه طرح چرم:

پارچه مبلی جنس طرح چرم از مدرن ترین و لطیف ترین پارچه های محسوب می شود که برای تولید مبلمان راحتی مدرن استفاده می شود. این نوع پارچه به دلیل بافت محکم و مقاومی که دارد چیزی به درون پارچه نفوذ نمی کند و در برابر لکه بسیار مقاوم است و به همین خاطر در اغلب موارد می توانید آن را با یک دستمال تمیز کنید، اگر قصد دارید که این نوع پارچه را برای خرید مبل راحتی انتخاب کنید توصیه می شود که به نکات نگهداری از چرم توجه داشته باشید.

 

پارچه میکروفایبر:

یکی دیگر از پارچه هایی که برای تولید مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد پارچه میکرو فایبر می باشد که در برابر لکه ها بسیار مقاوم است، از آن جایی که ای نوع پارچه بافت محکمی دارد و از ترکیب نایلون و پلی استر بافته شده است استحکام زیادی دارد و می توانید برای خرید مبل راحتی مورد انتخاب قرار دهید.

 

 

مبل راحتی کلاسیک

مبل راحتی کلاسیک

 

از دیگر موارد مهمی که هنگام خرید مبل راحتی باید به آن توجه کرد میزان استفاده از مبل است به عنوان مثال پارچه های لوکس و گران قیمت مناسب مکان هایی است که رفت و آمد کم است و از مبل استفاده ی کم می شود و یا اینکه کودکان استفاده ی زیادی از آن ندارند پس هنگام خرید مبل راحتی باید به مواردی مانند نداشتن حیوان خانگی، وجود کودکان و میزان رفت و آمد توجه کرد. پارچه های مبلی در طرح های زیادی تولید می شوند پارچه مبلی که طرح های شلوغی دارد می تواند گزینه ی مناسبی برای خانواده های شلوغ باشد چون که لکه ها را خیلی نمایان نمی کند. اگر قصد دارید که پارچه مبلی ساده و تکرنگ برای مبلمان راحتی انتخاب می کنید باید تنها مبل بزرگ را تک رنگ و ساده انتخاب کنید.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه